Tümör Gibisin Türkiye İş Bankası!

Is-Bankasi-alacaklarini-devretti

İş bankasıyla sorun yaşayan takipçimizin şikayeti.

“Merhabalar.

Üniversite okuduğum dönemde, İş Bankası’nın az limitli bir kredi kartı vardı. Üniversiteden sonra bu kartı iptal ettirdim.

Birkaç sene sonra, İş Bankası tarafından ailemin arandığını ve borcum olduğunu söylediklerini öğrendim. Bulunduğum şehirde banka şubesine gidince, borcum olmadığını söylediler bana.

Bu birkaç kez devam etti ve her seferinde banka, borcumun olmadığını söyledi bana. Öyle ki, İş Bankasından borcu yok yazısı alarak başka bir bankadan kredi çektim.

Bir ara bu görüşmeler kesildi ve bir gün LBT Varlık Yönetim diye bir yerden bir mesaj aldım.

Mesajda, iş Bankası’na olan borcumun LBT Varlık Yönetim’e devredildiği ve ödemediğim taktirde hukuki işlem başlatılacağı belirtilmişti.

Bunun üzerine, kartı aldığım ildeki İş Bankası şubeleri ve yaşadığım şehirdeki İş Bankası şubeleri ile yaptığım görüşmelerde, yine borcumun olmadığı söylendi. LBT Varlık Yönetimi arayıp durumu söylediğimde, borcumun içeriğini bilmediklerini ama bir borcun bulunduğunu bana söylediler.

Derdimi İş Bankası’nın Genel Müdürlüğü’ne anlattım. Ama onlarda borcumun olmadığını söylediler. 4. aramamda detaylı bir araştırmayla borcun mahiyetini buldular çok şükür.

Meğer bahsettiğim kredi kartını kapatırken bir miktar borcum kalmış ve o karta bağlı bir de mevduat hesabım varmış. O mevduat hesabında bilgilerim eksik olduğu için borcum yok görünüyormuş. Tabi o bir miktar borç, geçen yıllarla birlikte katlanmış.

Parayı henüz ödemedim ve yasal sürece girmeyi düşünüyorum.

Bu arada İş Bankası’na tövbe ettim. Üç aydır iptal etmedikleri otomatik fatura ödemesi iptal talebimi de hayırlısıyla yaparlarsa bağım kalmayacak.

Böyle rezil bir banka olamaz! Benden uzak Allah’a yakın olsunlar.

Söylediklerim aklınızda bulunsun. Olur ki LBT Varlık Yönetim gibi bir firmadan mesaj alırsanız şaşırmayın. Hele ki İş Bankası müşterisiyseniz!

Saygılarımla”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.