Film Sitelerinde Adsense

google-adsense

Bildiğiniz gibi Google, dünyanın en büyük reklam ağına sahip. Programın kalitesi ve kazançlılığı ile web sitesi sahipleri için güzel bir kazanç kapısı.

İşte bu kalite site ayrımı ve site kalitesi gözettiğinden, bütün web site sahipleri bu hizmetten faydalanamıyor. Siteniz kopya içeriğe sahipse, telif haklarını ihlal ediyorsa v.s. Google Adsense reklamlarını yayınlayamazsınız.

Son dönemlerde film sitelerindeki Google Adsense reklamları dikkatimi çekti. Öyle ki Google, film sitelerine telif hakkı sebebiyle karşı çıkmaktadır. Hatta erotik film bulunan sayfalarda bile Adsense gösterimi olduğunu gördüm.

Yaptığım araştırmada, reklamların Google üzerinden değil, Clickpoint diye bir site üzerinden yapıldığını gördüm. Bu site, yayıncılarının sitelerinde Adsense reklamlarının görüntülenmesini sağlıyor. Kazanç durumunun adsense gibi olmayacağı muhakkak. Adsenseden kazanacağı parayı paylaşıyordur muhtemelen veya Google ile özel bir sözleşmesi var. Ödeme konusunda da biraz sıkıntılıymış. 2-2,5 ay sürüyormuş ödemeler.

Yani reklamlar Adsense hesabından değil, Clickpoint hesabı üzerinden yayınlanıyor. Onun için diğer sitelerde gördünüz diye, sakın Google Politikaları’na aykırı sitelerde Google Adsense hesabınızı kullanmayın!

Ekleme 1;

Yazıyı yazdıktan sonra yaptığım araştırmada, gerçek Adsense hesabıyla da film sitelerinde reklam yayınlayanların olduğunu gördüm. Ama bu hesapların akıbeti ne olur bilemem!

Ekleme 2;

Birkaç günlük denemede, 2012 reklam gösterimi ve 4 tıklama için 0,17 Euro vermiş. Bir başka gün yine yakın sayıda gösterim ve 1 tıklama için 0,01 Euro vermiş. Sistemini henüz çözemedik. Kullanmaya değmez gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.