Helal Sana Kayseri ve Civarı Elektrik A.Ş.!

Sitemizi sürekli takip eden kullanıcılarımızdan biri, Kayseri ve Civarı Elektrik A.Ş. için şikayetini göndermiş ve bizde yayınlıyoruz. Bakalım başından neler geçmiş!

“Elektrik faturası için otomatik ödeme talimatı verdiğim bankadan talimatı iptal ettirerek başka bir bankaya verdim. 31 Aralık 2012 günü mesai bitiminde elektriklerimin kesildiğini görünce iptal talebinde bulunduğum işgüzar Türkiye İş Bankası’nın iptal talebini yerine getirmediği, dolayısıyla talimatımın aktif görünmesine rağmen diğer banka tarafından ödemenin gerçekleştirilemediğini öğrenmiş oldum.

İşimi takip etmemenin cezasını 31 Aralık günü elektriklerimin kesilmesiyle ödedim.

Elektriksiz duramam ya mesai sonrası olduğu için camında “Elektrik Faturası tahsilatı yapılır” yazan özel bir bayiden faturanın ödemesini yaptım. Gel gör ki akşam elektriğimiz gelmedi. Kayseri ve Civarı Elektrik A.Ş.’yi aradığımda ödemenin yapılmadığı, hala borçlu göründüğüm söylendi. Özel bayilerle anlaşmalarının olmadığı, ödemeyi illa kendi veznelerine ya da bankalara yatırmam gerektiği söylendi.

“Peki bu bayilere neden bir yaptırımınız yok? Niye adamlar camında kocaman tahsilat yapıldığını yazmış?”

diye sorduğumda cevap alamadım.

Sonrasında bayiye ulaşamadığım için 31 Aralık 2012 akşamı elektriksiz kaldım. Ertesi gün bayiden hemen parayı iade alarak, Kayseri ve Civarı Elektrik A.Ş.’nin acil veznesine götürüp yatırdım.

Hemen müşteri hizmet(!)lerini arayarak, elektriklerin açılmasını istedim.

Ve şok! Mesai saatlerinde olmadıklarından elektriklerin açılamayacağını bana ilettiler. Yani bir gün daha elektriksiz kalacaktım. Oysa daha önce, söz konusu firmanın bir çalışanından arıza ekiplerinin yönlendirildiğini ve onların açtığını duymuştum. Ama bu yapılmadı. Ve ben 01.01.2013 gününü ve akşamını da elektriksiz geçirdim.

Şimdi Kayseri ve Civarı Elektrik A.Ş.’ne soruyorum;

-Yılın son günü elektrik kesmek hangi akıllının fikriydi?

-Madem mesai saatleri dışında personeliniz yok, tatil öncesi niye böyle birşey yapıyorsunuz?

-İdare ettiğiniz insanlar olduğunu duydum. Varsa eğer, bana yaşattığınız sıkıntıdan dolayı hakkım HARAM olsun. Sizden de çıksın.

-Elektrik açabilen arıza ekiplerini istediğiniz insanlara mı gönderiyorsunuz? Şayet öyleyse, hakkım yine HARAM olsun, bu da sizden çıksın. Yok göndermiyoruz diyecekseniz bunu personellerinize de öğretin.

Neyse bu kadar yeter.

Umarım birileri görür de biraz düşünür.

Sonuçta vatan hainlerinin kaçak elektrikle yaşadığı bir ülkede onlara dokunulmayıp, bir banka yüzünden 2 hafta gecikme sebebiyle benim elektriğimin kesilmesi zoruma gitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.